wpisano: 04/06/2021

10 Niedziela  Zwykła

06.06.2021

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

2. Od jutra rozpoczyna się w naszej Parafii biały tydzień. Serdecznie zapraszam do udziału w codziennej modlitwie wszystkie dzieci I Komunijne i ich rodziców. Rozpoczynamy nabożeństwem czerwcowym o 17 30. Kończymy błogosławieństwem podczas wieczornej Mszy św. Na zakończenie białego tygodnia w sobotę 12 czerwca udamy się na pielgrzymkę rowerową do Niepokalanowa. Zachęcam dziewczynki I Komunijne do zapisania się do scholki Pani Mariolki. Chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Wystarczy zgłosić się do Pania Marioli i do księdza proboszcza.

3. Rodzicom dzieci komunijnych serdecznie dziękujemy za tradycyjny dar ołtarza, którym w tym roku są dwie bezdotykowe kropielnice wiszące na kościele. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i terenu przy kościele oraz dekorację świątyni. Dziękuję Pani Eli, Panu Jarkowi i Panu Witkowi za pomoc w tym sprzątaniu i dekorowaniu. Serdecznie dziękuję również Pani Marioli i Pani Agnieszce oraz Panu Tadziowi za próby śpiewu i przygotowanie dzieci komunijnych  do ich uroczystości.

4. Najbliższy czwartek kończy Oktawę Bożego Ciała. Czerwcowe połączone  będzie z procesją wokół kościoła i poświęceniem wianków.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa czerwcowego odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę 12 czerwca  Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Parafii, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarą wspierają wspólnotę parafialną w Kaskach. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, w kancelarii lub na konto parafialne. Wszystko, w co inwestujemy nasz czas i środki, pozostaje już na zawsze w Parafii i będzie przekazane następnym pokoleniom.

8. Państwowa Szkoła Muzyczna w Żyrardowie - Filia w Kaskach zaprasza chętnych do zapisywania się do Szkoły Muzycznej w Kaskach. Zapisy do 10 czerwca.

9. Parafialny zespół Caritas przeprowadzi 13 czerwca po każdej Mszy zbiórkę do puszek. Środki przekazane będą na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Mariusza

Sosińskiego. xprob

Intencje Mszy św. na rok 2022 będzie można zamawiać od niedzieli 1 sierpnia tego roku.